Dom w cenie mieszkania

Tak, to możliwe !

           Marzeniem wielu z nas jest własna nieruchomość z kawałkiem ogródka. Ach… Marzenia są, tylko czy nas stać na ich urzeczywistnienie? Czy jednak nadal skazani jesteśmy na małe mieszkanie w blokowisku lub długotrwałe oszczędzanie na własny kąt? Jeśli idylliczna wizja o zakupie nieruchomości w atrakcyjnej cenie jest Ci bliska, przedstawiamy poniżej kilka wskazówek, które być może przybliżą Cię do jej spełnienia.

WSKAZÓWKA NR 1

          Szybciej będziesz mógł pozwolić sobie na własny kąt, jeśli zdecydujesz się na gotowy dom w cenie mieszkania o niewielkim metrażu. Trend na budowanie małych budynków modułowych na własnej działce jest coraz bardziej zauważalny. Dlaczego? Ponieważ wzrasta liczba osób decydujących się na mały gotowy projekt zamiast dalszego wynajmu. Dokonaj więc realnej oceny potrzeb Twoich oraz pozostałych domowników i na ich podstawie podejmij decyzję. Zmiana mieszkania o powierzchni 38 m2 na całoroczny dom modułowy o metrażu 50-60 m2 w podobnej cenie to inwestycja we własny komfort i spełnienie marzeń! Pamiętaj, że nie musisz decydować się na dodatkowy pokój dla gości ani inne rozwiązania, które nie wpisują się w Twoją wizję idealnego miejsca do życia.

Miej na uwadze fakt, że mały gotowy projekt całoroczny to nie tylko niższe koszty budowy, ale też minimalizacja wydatków związanych z eksploatacją i remontami. Modułowe domy w cenie mieszkania – duże lub małe – dają możliwość korzystania z uroków własnego ogródka, o którym przecież tak marzysz. Ponadto gotowa konstrukcja całoroczna w technologii szkieletowej nadaje się do rozbudowy. Kiedy Twoje możliwości finansowe wzrosną i w dalszym ciągu będziesz chciał powiększyć metraż, będzie to jak najbardziej wykonalne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce:

DOM, KTÓRY ROŚNIE WRAZ Z TWOIMI MOŻLIWOŚCIAMI

WSKAZÓWKA NR 2

          Dokonaj racjonalnego wyboru gotowego projektu. Unikaj drogich rozwiązań, takich jak duże przeszklenia, wykusze, balkony, piętra – wymagające wykonania schodów, stropu i zamontowania okien dachowych. Najtańszym rodzajem całorocznego budynku modułowego na własnej działce jest funkcjonalna parterówka z prostym dachem. Gotowe domki parterowe o powierzchni 48 m2 można zrealizować w cenie około 190 000 złotych, natomiast nieco większe, o powierzchni 57 m2 – w cenie około 230 000 złotych. Są to orientacyjne koszty budowy całorocznych obiektów modułowych już wykończonych. Przykładowe ceny gotowych realizacji dostępne są w dziale: OFERTA.

WSKAZÓWKA NR 3

          Decyzja o wyborze działki na całoroczną nieruchomość modułową jest bardzo ważna. Ta kwestia będzie wpływać na komfort mieszkania i niezależność członków rodziny. Nad wyborem działki – dużej lub małej – powinieneś się porządnie zastanowić. Naturalnie, że te położone pod miastem są dostępne w niższych cenach od tych na terenach miejskich. Często jednak oferują gorsze warunki, jeśli chodzi o dostępność mediów. Całoroczne mieszkanie na takiej działce będzie wiązało się też z koniecznością kosztownych dojazdów, poza tym może być problem z szybkością Internetu. Natomiast zamieszkiwanie w mieście to dogodne dojazdy, lepsza infrastruktura, a także często dobra dostępność komunikacji miejskiej.

Wybór działki na gotowe domy modułowe powinien zależeć od tego, co jest Twoim priorytetem. Ważne jest też to, czego koniecznie oczekujesz od nieruchomości. Przykładowo – nie wyobrażasz sobie korzystania ze zbiornika na nieczystości. Wówczas będziesz szukać w pełni skanalizowanej działki na całoroczny obiekt. Decyzja ta zależy też często od sytuacji życiowej i rodzinnej.

A może jesteś już właścicielem działki budowlanej i kupiłeś ją z zamiarem wybudowania w przyszłości własnego miejsca do życia? Jeśli tak, to nie musisz dłużej czekać – gotowe domy całoroczne z naszej oferty to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

WSKAZÓWKA NR 4

          Niezbędna jest samodzielna analiza ewentualnych korzyści i kosztów oraz dokonanie wyboru, czy – z różnych względów, nie tylko tych finansowych – lepiej jest zdecydować się na mieszkanie czy mały gotowy dom modułowy. Podczas rozważania aspektu finansowego należy wziąć pod uwagę lokalne ceny nieruchomości i działek. Poniżej przedstawiamy przykładowe wyliczenie. Podkreślamy jednak, iż jest ono mocno uśrednione i nie odzwierciedla indywidualnych wyborów klientów.

Cena mieszkania w średniej wielkości mieście oscyluje w granicach 7 500 złotych za m2, co za nieruchomość o powierzchni 55 m2 daje koszt około 400 000 złotych. Za taką kwotę możemy nabyć nowy apartament w stanie deweloperskim bądź lokal z drugiej ręki. Gdy kupimy takie mieszkanie, musimy ponieść dalsze koszty związane z jego wykończeniem. Dla nieruchomości o powierzchni 55 m2 możemy założyć na ten cel kwotę 100 000 złotych. Używany lokal również może wymagać nakładów, jednakże przy zakupie wykończonego mieszkania z drugiej ręki mamy możliwość wyboru, czy chcemy przeprowadzić w nim remont, wydatkując dalsze środki, czy też zamieszkamy w takim stanie, w jakim je kupiliśmy.

Tymczasem cena nieruchomości pod miastem o powierzchni wystarczającej, aby wznieść na niej gotowe domki na działkę w technologii modułowej (500-1000 m2) to średnio 100 000 złotych. Rozwiązanie to wydaje się bardzo atrakcyjne, prawda?

Tym bardziej, jeśli dodamy, że mały domek całoroczny o wielkości 55 m2 zakupiony u nas – wykończony z meblami kuchennymi i wyposażoną łazienką – to koszt około 240 000 złotych.

Na pozostałe wydatki, takie jak: doprowadzenie mediów, formalności, wykonanie fundamentów, zagospodarowanie działki czy umeblowanie wnętrz, możemy założyć kwotę około 60 000 złotych.

Czy warto pokusić się o zamianę mieszkania na mały dom całoroczny w tej samej cenie? Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Należy też mieć na względzie to, że gotowe konstrukcje modułowe, które budujemy, możesz potem rozbudować. Tak, z nami to możliwe! Więcej informacji prezentujemy pod adresem:

 DOM KTÓRY ROŚNIE WRAZ Z TWOIMI POTRZEBAMI

Jeśli jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem zapraszamy do kontaktu.