Pytania

Pytania i odpowiedzi

Jeśli chcesz stać się właścicielem naszego domku, skontaktuj się z nami – mailowo bądź telefonicznie. Wszystko wyjaśnimy, w przyjaznej atmosferze i bezpiecznie przeprowadzimy Cię przez całą procedurę.

 

Najpierw umówimy się na spotkanie, podczas którego porozmawiamy o Państwa preferencjach i oczekiwaniach. Efekty naszych ustaleń spiszemy w formie dokumentu – specyfikacji, na podstawie której sporządzimy ofertę cenową. Jeśli zdecydujesz się na naszą ofertę, podpiszemy umowę. Wtedy my działamy jeszcze prężniej – zamawiamy materiały i rozpoczynamy produkcję domku. Kiedy domek będzie już gotowy, zaprosimy Cię na jego odbiór. Odebrany domek będzie mógł już odbyć podróż na wskazane przez Ciebie miejsce. My go dostarczymy lub dostarczymy i wzniesiemy na fundamentach, bądź będziesz mógł odebrać od nas domek samodzielnie – w zależności od tego, na co będziemy umówieni. I już. Gotowe ! Możesz korzystać ze swojego wymarzonego domku.

 

Tak, istnieje u nas taka możliwość. Jesteśmy otwarci na dostosowanie całego projektu wraz z wyposażeniem wnętrza do potrzeb Klienta. Naszym celem jest przecież stworzenie domku Waszych marzeń.

 

Cena domku jest zależna od wielu czynników, m.in. takich jak: powierzchnia domku, jego kształt, użyte materiały wykończeniowe, standard wyposażenia, grubość izolacji termicznej, itd.

 

Nie, cena nie obejmuje projektu budowlanego.

 

Stawka podatku VAT jest uzależniona od zakresu czynności, jakie wykonamy na Twoją rzecz. Ustalenie właściwej stawki tego podatku to skomplikowana kwestia. Generalnie jednak preferencyjna 8% stawka VAT co do zasady może być stosowana dla budynku mieszkalnego o powierzchni użytkowej nie większej niż 300 m².

 

Za domek rozliczamy się w dwóch transzach. Standardowo pobieramy 40% wartości zamówienia wraz z podpisaniem umowy. Pozostałą część ceny uiścisz po odbiorze domku, przed tym nim domek wyruszy z naszego placu.

 

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami na podstawie zgłoszenia do odpowiedniej jednostki administracji (starostwa powiatowego) na działce budowlanej można wybudować dom o powierzchni do 70 m2. służący do celów mieszkaniowych lub rekreacyjnych. Aby wybudować dom o większej powierzchni powinieneś uzyskać pozwolenie na budowę.

 

Czas oczekiwania na domek jest uzależniony od ilości zleceń, które mamy do realizacji, wielkości domku, a także od wariantu wykończenia. Średnio budowa domku o powierzchni do 35 m² w stanie wykończonym trwa od 9 do 12 tygodni. Może się zdarzyć taka sytuacja, że będziemy posiadać domek gotowy od ręki. Jeśli przypadnie Ci on do gustu, masz szczęście, nie będziesz musiał czekać!

Wzniesienie domku na działce zazwyczaj trwa 1 dzień. W wyjątkowych sytuacjach, zwłaszcza w przypadku dużych domów czas ten może się wydłużyć do 2 lub 3 dni.

Przygotowanie terenu pod domek leży po stronie Klienta.

Przygotowanie fundamentów należy do Ciebie. Fundamenty powinny zostać wykonane na podstawie wcześniej przygotowanego projektu, uwzględniającego rodzaj terenu, na którym zostaną wzniesione. Projektowaniem fundamentów zajmuje się osoba z odpowiednimi uprawnieniami.

 

Domek będzie wyposażony w podejścia i złączki umożliwiające podpięcie ich do mediów typu: woda, prąd, kanalizacja. My nie zajmujemy się podłączeniem domku do mediów. Będziesz potrzebował do tego zadania hydraulika i elektryka.

 

Domek jest przewożony na działkę klienta na specjalnych lawetach lub naczepach niskopodwoziowych. Ze względu na ich gabaryty wymagane jest uzyskanie stosownych zgód na przewóz, zaangażowanie pilotów lub asysty policji. Tak, to skomplikowane, ale nie martw się ! Zorganizujemy dla Ciebie ten transport. Jeśli jednak chcesz transportować domek bez naszego udziału, również istnieje taka możliwość.

 

Koszt transportu domku ustalany jest zawsze indywidualnie. Uzależniony jest w głównej mierze od lokalizacji Twojej działki oraz rozmiaru domku.

 

Tak, istnieje taka możliwość. To jest właśnie duża zaleta domków wznoszonych w konstrukcji szkieletowej.

 

Tak, jest to doskonała możliwość powiększenia powierzchni domku. Taki taras może być zadaszony lub nie.

 

Tak, nasze domki umożliwiają całoroczne zamieszkiwanie. Standardowo stosujemy izolację wełną mineralną grubości 15cm w podłodze i dachu i grubości 10 cm w ścianach. Takie ocieplenie umożliwia użytkowanie domku zimą. Możesz także wybrać opcję dodatkowego ocieplenia. Rozważ tę możliwość zwłaszcza jeśli zamierzasz mieszkać w domku stałe. Wówczas obniżysz swoje rachunki za ogrzewanie.

Nasza firma na domek wzniesiony przez nas na Twojej działce udziela 5-letniej rękojmi. W zakresie sprzętów wmontowanych i materiałów użytych przy jego wykończeniu obowiązuje okres gwarancji udzielonej przez producenta tychże sprzętów i materiałów.

Potrzebujesz więcej informacji ?

Skontaktuj się z nami !